Dunaujvárosi Ballhockey Team: Nem sikerült győzelmet aratnia a magyar ballhockey válogatottnak a szlovákiai világbajnokság hajrájában sem
Dunaujvárosi Ballhockey Team
Dunaújváros

Nem sikerült győzelmet aratnia a magyar ballhockey válogatottnak a szlovákiai világbajnokság hajrájában sem  posted by Lepsényi Zsolt on 12 júl : 13:42

Nem sikerült győzelmet aratnia a magyar ballhockey válogatottnak a szlovákiai világbajnokság hajrájában sem. Együttesünk Hong Kong, majd a spanyol válogatott ellen is vereséget szenvedett, így sereghajtóként zárta a megméretést.

Magyarország – Hong Kong
1-4 (0-2, 1-2, 0-0)
Gólszerzőnk: Garbacz.

Magyarország – Spanyolország
2-3 (0-0, 1-1, 1-1, 0-0, 0-1) büntetőkkel
Gólszerzőink: Garbacz, Dorner.
Utolsó két mérkőzését az 5-8. helyért játszotta a magyar válogatott a szlovákiai ballhockey világbajnokságon. Együttesünk előbb Hong Kong gárdája ellen lépett pályára a sorozat hajrájában, majd a spanyolokkal is összemérte erejét, sajnos ezúttal sem sok sikerrel.
Hong Kong csapata ellen az indította a helyosztók utolsó mérkőzéseit a magyar ballhockey válogatott, mely első győzelméért szállt harcba a viadalon, ám ezen a mérkőzésen ismét hamar hátrányba kerültek a mieink, hiszen ellenfelük a hatodik, majd a tizenharmadik percben is betalált Majorosi kapus ketrecébe, így az első harmad után már azért kellett küzdenie a mieinknek, hogy valamiként utolérjék vetélytársukat (0-2). A második etapban, Garbacz korai találatával ugyan sikerült szépítenie a mieinknek, ám másfél perccel később már újra kétfás volt a két gárda közti különbség sőt, a harmad hajrájában szerzett negyedik Hong Kong-i találat végleg eldöntötte a mérkőzést (1-4). Az utolsó etapban így hiába küzdött a szépítésért csapatunk, újabb gól már nem született, így a helyosztók első meccsén sem sikerült nyernie a magyar együttesnek, mely a spanyolok ellen zárta a megméretést.
A hetedik helyért lejátszott találkozó kiegyenlített, nagy csatát hozott a két nyeretlen gárda között, s bár az első harmadban többet támadott csapatunk, a remélt vezető találatot csak nem sikerült megszerezni. Egészen a 22. percig, mikor Garbacz góljával végre magunkhoz tudtuk ragadni a vezetést, ám fél percig sem örülhettünk az előnynek, mert a spanyolok azonnal egalizálni tudtak (1-1). Ellenfelünk a harmadik harmadban, Benito második találatával már a vezetést is megszerezte, de az újabb etap hajrájában, Dorner Benjamin emberhátrányos góljával szerencsére sikerült egalizálnunk, vagyis a hosszabbítás döntött a hetedik helyezésről (2-2). A ráadásban hiába támadt mindkét csapat a győztes gól megszerzéséért, újabb találat már nem született, így a büntetőkre maradt a döntés, melyeket sajnos a spanyolok értékesítettek pontosabban, így 2-3-as győzelmükkel megszerezték a hetedik helyet, míg a mieink végül az utolsó helyen fejezték be a világbajnoskágot.

Read/Post Comment: 10  ADD TO DEL.ICIO.US ADD TO SLASHDOT ADD TO DIGG STUMBLE IT REDDIT ADD TO IWIW FACEBOOK TWITTER LIVE GOOGLE Nyomtatóbarát változat  Hír létrehozása pdf formátumban

Ez az oldal e107 portál rendszert használ, és a GNU GPL licensz alatt lett kiadva.